Karta kredytowa Mastercard Gold

Dopasowana do Twoich wymagań

Karta kredytowa Mastercard Gold to wygodne podróże, wstęp do ponad 800 saloników VIP na lotniskach oraz szeroki pakiet zniżek w placówkach handlowych, a także program lojalnościowy.

 • Wysoki limit kredytowy – nawet do 150 000 zł
 • Niska minimalna kwota spłaty – 3% wartości zadłużenia z Zestawienia transakcji, nie mniej niż  30 zł
 • Korzystaj z kredytu nawet do 56 dni, nie płacąc żadnych odsetek
 • Bezpłatne powiadomienia SMS – poinformujemy Cię m.in.  o wystawieniu miesięcznego wyciągu i  przypomnimy o zbliżającym się terminie spłaty (na 3 dni przed terminem) dzięki temu zarządzanie Twoją kartą kredytową będzie jeszcze łatwiejsze (Bank oferuje klientom, którzy na to wyrazili zgodę bezpłatną usługę Powiadomień SMS. Użytkownicy otrzymują powiadomienia SMS w następujących przypadkach: wygenerowanie zestawienia transakcji, zbliżającego się terminu spłaty kwoty do zapłaty, braku spłaty minimalnej kwoty zadłużenia, zablokowania karty z powodu braku spłaty)
 • Bezpłatne ubezpieczenie „Przedłużona gwarancja i ubezpieczenie podróżne” – zyskaj dodatkowa ochronę towarów zakupionych kartą, dzięki przedłużonej o rok gwarancji oraz ochronę w trakcie Twoich wojaży. Szczegółowe warunki i opis ubezpieczenia znajdziesz w kładce „Dokumenty”
 • Lounge key – usługa dedykowana wymagającym Klientom, dzięki niej zyskujesz dostęp do ponad 800 saloników lotniskowych na całym świecie niezależnie od tego jakie linie lotnicze wybierzesz, wystarczy, że okażesz swoją kartę Mastercard Gold. Salonik lotniskowy łatwo zlokalizujesz za pomocą aplikacji mobilnej lub strony internetowej. Sprawdź szczegóły. Za wizyty w salonikach lotniskowych pobierane są opłaty zgodnie z Taryfą Opłat i Prowizji
 • Atrakcyjne warunki cenowe dla rodzin wielodzietnych. Więcej o preferencyjnych warunkach dla Posiadaczy Karty Dużej Rodziny

A dodatkowo:

 • Program lojalnościowy Mastercard Priceless Specials umożliwiający zbieranie punktów za transakcje wykonywane Twoją kartą Mastercard Gold  - sprawdź jak dołączyć do programu (link do MC Priceless Specials na stronie www Banku) i zyskaj dostęp do atrakcyjnych nagród.  Przystępując do Programu Priceless Specials możesz również korzystać z funkcji Twoje podróże, która pozwoli Ci w prosty sposób wymienić zebrane punkty na bilet lotniczy do dowolnego miejsca na świecie. Koniecznie sprawdź aktualne promocje w Programie Priceless Specials!
 • Program rabatowy Buy&Smile – przystąp do programu i ciesz się rabatami każdego dnia –kupując możesz zaoszczędzić dzięki rabatom nawet do 55%. Skorzystaj z szerokiego wachlarza obniżek w wybranych sklepach i punktach usługowych partnerów programu na terenie całego kraju. Kupuj taniej, oszczędzaj więcej. Bez zobowiązań i dodatkowych opłat. Wystarczy, że posiadasz biorącą udział w programie, wydaną przez BOŚ Bank kartę Mastercard Gold i poinformujesz sprzedawcę o zamiarze korzystania z karty oraz rabatu.  Sprawdź szczegóły programu i listę  ponad 2000 partnerów
 • Często płacisz za zakupy kartą w Internecie i sklepach stacjonarnych? Nie musisz się już obawiać nieuczciwych sprzedawców dzięki usłudze chargeback zyskasz możliwość zwrotu pieniędzy jeżeli usługodawca nie wywiązał się z umowy bądź otrzymany przez Ciebie towar był niezgodny z opisem. Bank w Twoim imieniu rozpocznie procedurę reklamacyjną
 • Usługa Mastercard Automatic Billing Updater, dedykowana dla Klientów korzystających z automatycznych płatności cyklicznych tj. subskrypcje, raty lub płatności za media. Polega na bezpiecznym wprowadzaniu zmian danych kart i przekazaniu ich sprzedawcom korzystającym z ABU.

Umowę o naszą kartę kredytową zawrzesz bez wychodzenia z domu! Złóż wniosek, a niezbędne dokumenty wyślemy do Ciebie kurierem. Wniosek możesz złożyć w wygodny dla Ciebie sposób:

Posiadasz konto lub kredyt w BOŚ Banku?

 • Nie musisz wypełniać u pracodawcy zaświadczenia o dochodach ani drukować wyciągów z konta osobistego, a Twoją zdolność kredytową sprawdzimy tylko na podstawie złożonego wniosku!

Zainteresowała Cię nasza oferta, ale nie posiadasz konta osobistego lub kredytu w naszym Banku?

 • Kartę Mastercard Gold z limitem do 40 000 złotych uzyskasz tylko na podstawie wyciągu z konta, na które otrzymujesz wynagrodzenie. W takim wypadku zostaniesz poproszony o wydrukowanie w obecności naszego Doradcy wyciągów ze swojej bankowości internetowej lub przyniesienie wyciągu potwierdzonego w placówce Twojego Banku.
 • Interesuje Cię wysoki limit i  jesteś zatrudniony na umowę o pracę? Wydrukuj zaświadczenie o dochodach z sekcji dokumenty, wypełnij je ze swoim pracodawcą i przyjdź z nim do najbliższego  Oddziału.

Chcesz zamienić kartę kredytową innego banku na naszą kartę Mastercard Gold?

 • To nic trudnego! Wystarczą trzy ostatnie wyciągi z aktualnie posiadanej karty kredytowej. Możesz je wydrukować podczas wizyty w naszym oddziale lub przynieść ze sobą.
 • Przenoszone limity nie obniżają Twojej zdolności kredytowej!


Ważne!

 • Pamiętaj o przygotowaniu danych adresowych swojego pracodawcy, jego NIPu i numeru REGON.
 • Potrzebujesz więcej informacji dotyczących zasad wydania karty, skontaktuj się z naszą Infolinią lub odwiedź najbliższy oddział.
 • W przypadku wnioskowania o kartę z limitem powyżej 25 000 złotych poprosimy Cię wypełnienie oświadczenia zgody przez Twojego współmałżonka. Wzór znajdziesz w sekcji „Dokumenty”

Podstawowe informacje na temat korzystania z karty kredytowej:

1. Co to jest i jak działa karta kredytowa? 

2. W jaki sposób mogę otrzymać kartę MasterCard Gold?  

3. Jak aktywować kartę MasterCard Gold by móc z niej korzystać? 

4. Jaka jest różnica między transakcją gotówkową a bezgotówkową?  

5. Co to jest płatność zbliżeniowa?  

6. Czy mogę moją kartą płacić zbliżeniowo?  

7. Czy mogę wypłacać pieniądze z bankomatu przy użyciu karty kredytowej?  

8. Na jaką sumę mogę zrobić zakupy w ciągu 1 dnia? 

9. Jaka jest maksymalna kwota transakcji, jaką mogę wykonać jednorazowo? 

10. Czy mogę zmieniać dzienne limity transakcyjne na karcie?  

11. Skąd dowiem się, jakie jest moje bieżące zadłużenie? 

12. Co oznacza termin „minimalna kwota spłaty”? 

13. Czy mogę automatycznie spłacać zadłużenie z karty kredytowej? 

14. Ile mam czasu na spłatę zadłużenia, by nie płacić odsetek? 

15. Ile wynosi oprocentowanie kredytu na mojej karcie kredytowej? 

16. Czy promocyjne oprocentowanie dotyczy też zadłużenia przeniesionego z innego Banku? 

17. Co oznacza „cykl rozliczeniowy”? 

18. Czy mogę samodzielnie wybrać cykl rozliczeniowy? 

19. Czy mogę korzystać z karty za granicą?  

20. Jak bank przelicza płatność w innej walucie? 

21. Czy z mojego limitu mogą korzystać inne osoby?  

21. Czy z mojego limitu mogą korzystać inne osoby?  

22. Czy kartę kredytową może uzyskać dziecko?  

23. A co jeśli ktoś ukradnie mi kartę i zapłaci nią w sklepie?  

24.Przypadkowo ujawniłem numer PIN do swojej karty, gdzie mogę go zmienić?  

25.Gdzie mogę zastrzec utraconą kartę?  

26. Jak otrzymać numer PIN, w sytuacji gdy nie otrzymałem starego lub go zapomniałem? 

 

Korzyści dla Klientów korzystających z programu rządowego dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny:

 1. Pożyczka w rachunku Oszczędnościowo Rozliczeniowym
  • zwolnienie z prowizji za przyznanie pożyczki.
 2. Karta kredytowa
  • zwolnienie z opłaty za wydanie karty.
 3. Pożyczka gotówkowa
  • zwolnienie z prowizji przygotowawczej albo zwolnienie z 50% prowizji przygotowawczej wraz ze zmniejszeniem oprocentowania o 1 p.p. względem oprocentowania standardowego.
 4. Kredyt Hipoteczny
  • zwolnienie z prowizji przygotowawczej albo zwolnienie z 50% prowizji przygotowawczej wraz ze zmniejszeniem marży o 0,1 p.p. względem marży standardowej.


Dodatkowo wypłaty na rachunek posiadacza Karty Dużej Rodziny 1 raz w roku nagrody za:

 1. Dokonywanie transakcji kartą kredytową
  • 0,5% sumy dokonanych transakcji w ciągu 12 miesięcy, nie więcej jednak niż 760 PLN.
 2. Terminową spłatę pożyczki gotówkowej
  • 10% odsetek zapłaconych w ciągu jednego roku okresu kredytowania, nie więcej jednak niż 760 PLN.
 3. Korzystanie pożyczki w ROR
  • 10% odsetek zapłaconych w ciągu jednego roku okresu kredytowania, nie więcej jednak niż 760 PLN.